+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lastetoa sisustamise idee - Savann

Lastetoa sisustamise idee - Savann

Kahtlemata on lapsepõlv noore inimese elus tähtsaim aeg. Sel  ajal saab lapsest täiskasvanu ning ta õpib tundma ümbritsevat keskkonda. Kuidas kujundada tuba väikesele või juba pisut vanemale lapsele? Kuidas sisustada tuba vennale ja õele?

Väikelapsele on tuba eelkõige mängukoht, seega peaks ruum olema lõbus ja rõõmu pakkuv. Väikeste laste puhul tasub arvestada, et värvide valik võiks olla tagasihoidlik, kuna värvi annavad ohtrad mänguasjad, mis kõik võivad oma kirevuses luua liialt detailirohke interjööri, mis pärsib lapse tähelepanuvõimet. Mänguasjakast (soovitatavalt lapse nime graveeringuga) on praktiline lahendus mahutamaks väiksemaid lelusid. Nii õpib ka laps iseseisvalt korda hoidma ja see meeldib vanematele. Imiku tuppa soovitame aga paigutada ka väikese lahtikäiva divani-sohva, et beebit oleks parem jälgida. Nii on endal mõnus tukastada ning see ase võib osutuda kasulikuks lausa aastaid.

Aja möödudes, kui laps on juba suuremaks kasvanud ja alustab kooliteed, muutub vajalikuks õpinurk ergonoomilise  kirjutuslaua ning mugava tooliga, et kirjutada, joonistada ja lugeda raamatuid. Lapse toa kujundamisse tasub kaasata kindlasti ka last ennast ja küsida võimalikult palju tema arvamust, sest nii kasvab lapse iseseisvusetunnetus. Näiteks võiks seinavärvid valida just toa omanik ja oma soovi järgi.

Võib tunduda, et lapsevanematele on kõige keerulisem just eri soost laste toa kujundamine. Tegelikult aga lapsed ise sellele nii suurt tähelepanu ei pööra, sest nendele on peamine võimalus olla koos ja mängida. Mida aga tasuks siiski õe-venna toa kujundamisel silmas pidada?

Kõnealuse lahendusena sobib hästi näiteks Mebliku kollektsioon Savann. Antud sarjaga sobivad hästi kõikvõimalikud kollase alatooniga värvid. Nii võibki ruumis ühe või kaks seina katta mõne kena päikesekarva värviga, ülejäänud aga kreemika või oliivirohelise tooniga. Selline  lahendus toob esile aastaringse Aafrika seikluse eksootika ja soojuse. Lisaks võib tuba rikastada ka värvilise savanni temaatikaga, nagu loomapildid, palmid ja džungliga seonduv. Kleebised, maalingud, fotod ja mänguasjad sobivad samuti toa põhimotiiviga. Tänu omalaadsetele kolmemõõtmelistele graveeringutele on Mebliku Savanni-sari eriline ja kordumatu. Kõnealust kollektsiooni saab näha meie esindussalongis Järve Keskuses Tallinnas.

Go top