+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Beebituba ja beebimööbel - 6 kõige sagedasemat viga

Beebituba ja beebimööbel - 6 kõige sagedasemat viga

Kes sooviks tegeleda aja- ja rahamahukate küsimustega beebitoa sisustamisel? Ega vist tegelikult eriti mitte keegi.

Üldiselt võtab beebitoa kujundamine ja see, et sinna sobiv beebimööbel leida, aega ca 3 kuud ja sedagi juhul, kui oled täielikult sellele projektile pühendunud. Aga kahjuks ei ole paljudel seda 3 kuud kusagilt võtta ja sõna otseses mõttes ei saa endale lubada ei raha ega ka aja kulutamist.

Mäletan, kui ootasin oma esiklast. Me olime nii elevil oma uue peretäienduse üle, et läksime ja beebimööbel ning ka palju muud rohkem võ vähemvajalikku kraami sai isegi välja vaitud suht kiirelt ja kerge vaevaga. Ja beebimööbel oli kokku pandud ja koos kogu muu kraamiga paigale sätitud, siis tekkis loomulikult ka vastupandamatu soov üle värvida kõik beebitoa seinad. Mõistlik, eksju. „Õnneks“ oli ka mu abikaasa piisavalt tark, et mu nõudmistega (või hormoonidega) kaasa minna ja kogu beebimööbel saigi uuesti toast välja viidud. Seinad läksid värvi alla, abikaasa nägi sellega hullu vaeva ja lisaks sai ka uus beebimööbel siit-sealt värviga kokku (ning seda isegi korralikult kaetult).

Nagu asjaolud poleks juba niigi hullud, selgus peatselt, et olime ostnud küll armsa helehalli seinavärvi ning peale 4,5 tundi ja kahte värvikatet olime oma uue seinavärviga väga rahul, aga värvilõhn oli väljakannatamatu. Selgus, et olime omast arust ostnud mittetoksilise värvi, mille lõhn oli sellegipoolest tuntud kui beebidele palju kõrvalmõjusid tekitav. Oleksime võinud kuude viisi beebituba õhutada, aga selleks ei olnud piisavalt aega. Seega läksime ja ostsime uue värvi ning värvisime seinad veel kord üle.

Palju aega ja muresid oleks võinud ära hoida. Seega meie poolt siit soovitused kõigile tulevastele lapsevanematele, kelle jaoks beebimööbel ja beebituba kogu oma teostuses veel alles ees seisavad:

1. Puhasta, puhasta, puhasta

Sa soovid puhastada kõike, mida ülde on inimlikult võimalik ja kasutada selleks looduslikke vahendeid. Ava aknad, korista korralagedus, tee tuba säravpuhtaks. Uut tuba kujundada on parem puhtale alusele ja mõistlik on seda teha enne, kui beebimööbel saab sisse toodud. Kontrolli ka õhu kvaliteeti. Beebid on oma ümbruskonna suhtes äärmiselt õrnad ja ka tavaline tolm võib põhjustada hingamisprobleeme.

2. Beebitoa seinad

Kui soovid muuta oma beebitoa seinu, siis tegele enne, kui uus beebimööbel on sisse toodud. sellega kõigepealt. Kasuta värvimiseks ohutuid värve. Kui sul ei ole võimalik vastavaid värve osta, siis jälgi beebitoa õhku ca kuu aja vältel ja vajadusel õhuta tuba.

3. Beebimööbel

Osta beebimööbel vähemalt 3 kuud enne beebi sündi. Isegi kui sinu beebimööbel on uus ja tuleb vastavast kauplusest, võib selle tarnimisega siiski minna liiga palju aega. Ei ole midagi hullemat, kui beebimööbel on tellitud liiga hilja ja sa ei saa seda kätte enne beebi sündi või siis beebi sünnib enne määratud tähtaega.

4. Paiguta beebimööbel mõistlikult

Ära aseta beebivoodit akna lähedale! Isegi arvestades, et see on parim naturaalselt valgustatud koht, ei taha sa kindlasti beebit akna lähedale juhul, kui see peaks mingil põhjusel katki minema. Samuti oleks vaja hoida aknaalune mööblivaba juhuks, kui peaks olema hädaolukorda ja vajadus akna kaudu väljuda.

5. Lastetoa dekoor

Seinapildid ja erikujundusega lambid on beebitubades väga populaarsed ja teatud alade kujundamiseks ka suurepärane vahend, aga tee nii, et beebimööbel jääks neist kaugemale. Väldi iga hinna eest võimalust, et midagi võiks beebile pähe kukkuda.

6. Funktsionaalsus

Ära unusta toa väljanägemise kõrval ka selle funktsionaalsust. Beebimööbel peaks asetsema nii, et sul oleks seal oma lapsega mugav toimetada, seega paigaldada mähkimislaud voodist teise toa serva ei ole just kuigi mõistlik. Mõtle sellele, millised sinu rutiinsed tegevused saavad olema ja paiguta ka beebimööbel vastavalt sellele.

Loodame, et need soovitused aitavad sul beebituba ette valmistada ja beebimööbel paigutada ilma suuremate probleemideta. Hoia end stressi eest - sul on praegu tähtsamaidki asju, millele mõelda.

Go top