+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Sama lastetoa mööbel lapse sünnist kuni teismeeani – on see üldse võimalik?

Sama lastetoa mööbel lapse sünnist kuni teismeeani – on see üldse võimalik?

On küll. Aga see nõuab hoolikat planeerimist ja mitmete asjaolude ettearvestamist. Kõige üldisemalt öeldes ei erine aga lastetoa funktsionaalne sisustamine väga oluliselt ükskõik millise muu toa sisustamisest.

  1. Vali vastupidava konstruktsiooniga ja mitmekülgsete funktsioonidega lastetoa mööbel. Ära hoia kokku kvaliteedi arvelt, sest mööbel on mõeldud kestma pikka aega. Hea disainiga ja funktsionaalne mööbel säilitab oma kasutamiskõlblikkuse paljudeks aastateks.
  2. Valige selline lastetoa mööbel, mis ei oleks ülevoolavalt „titalik“. See peaks meeldima ja sellel peaks olema ka mingi sarnasus ülejäänud kodu mööbliga.
  3. Võimalusel võiksid valida kunstlikult kulutatud välimusega lastetoa mööbel, kuna see peab ka edaspidises tavakasutuses taluma tavapärasemat „raskemat“ kasutamist.
  4. Lastetoa üldilme muutmiseks ei peaks vahetuma lastetoa mööbel, vaid muue detailid ja aksessuaarid - seinte värv, kodutekstiilid jne.
  5. Hea lahendus on muretseda reguleeritavad hällid, kuna neid saab lisakomplektide abil muuta kõigepealt väikelaste vooditeks ja mõnesid edaspidi isegi tavasuuruses vooditeks. Lisaks on pakkumisel ka palju muid variante, mida laps saab kasutada kasvamisel väikelapsest teismeliseks. Ning isegi peale seda võivad need voodid saada veel „teise elu“ külalistetoa vooditena.
  6. Lahenda asjade mahutamise probleem kappide liigendamisega. Laste toad on tihti väikesed ja kapid piiratud mahutavusega. Neid liigendades saab raamatute, mänguasjade ja riiete jaoks ruumi juurde. Samuti kasuta väiksemate esemete hoidmiseks kaste – neid saab ka üksteise otsa laduda ja vabastada sel viisil põrandapinda.
  7. Lauad ja toolid peaksid olema sellised, mida saab kohandada vastavalt lapse vajadustele. Siin on mõistlik ka lahtitõmmatavate osadega laudade ja reguleeritava kõrgusega pöördtoolide kasutamine.

lastetoa mööbel

Go top