+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Hoia noortetoa mööbel puhtana õigete meetoditega

Hoia noortetoa mööbel puhtana õigete meetoditega

Hoides oma noortetoa mööbel puhtana ei tee seda mitte ainult välimuselt ilusamaks, vaid pikendadb ka selle iga. Kogu maja mööbli puhastamine võib endast kujutada tohutusuurt tööd, aga asja võib teha ka hoopis lihtsamaks. Järgides mõnda lihtsat sammu võid kujundada lihtsalid harjumusi, kuidas noortetoa mööbel kiirelt ja efektiivselt puhtaks saada ja seda ka puhtana hoida.

1. meetod – polsterdatud noortetoa mööbel

1. Eemalda polsterduselt kogu lahtine mustus ja sodi. Kasuta selleks väikest tolmuharja. Kui mööbli juures on ka eemaldatavad padjad, siis eemalda need ja pühi puhtaks eraldi.

2. Puhast noortetoa mööbel tolmuimejaga. Kasuta tolmuimejal harjasega otsikut ja käi sellega üle kogu polsterdatud noortetoa mööbel. Puhasta tolmuimejaga kogu polsterduse pind, kaasa arvatud eemaldatavate patjade mõlemad pooled.

3. Valmista pesuainesegu. Sega suures kausis 1 osa pesuainet ja 4 osa sooja vett (kasuta sellist pesuainet, mis ei sisalda valgendajat). Veerand klaasi (59 ml) pesuainet ja klaasitäis (236 ml) vett on piisav, et puhastada üks suurem mööblitükk - nagu näiteks diivan. Klopi koostisained traadist vahustajaga või elektrimikseriga kokku, kuni segu on kreemjas ja tugevad tipud hakkavad vormuma.

4. Proovi segu mittenähtaval riidetükil. Pane nuustikule pesuaine segu ja hõõru seda padja tahapoolele või nende alla. Kuivata lapiga ja lase õhu käes täielikult kuivada. Kui polsterduse värv muutub, siis ära seda segu enam kasuta, lase pigem polsterdatud noortetoa mööbel puhastada porfessionaalide poolt.

5. Kui värvierinevusi ei tekkinud, siis hõõru pesuaine segu kogu polsterduse peale. Hõõru rohkem polsterdusel olevaid plekke, kasutades selleks nuustikut. Lase pesuainel mõjuda, seejärel kuivata polsterdus lapiga. Lase õhu käes täielikult kuivada ja aseta seejärel paika kõik eemaldatavad padjad.

6. Käi noortetoa mööbel regulaarselt tolmuimejaga üle – tavaliselt piisab selleks ühest korrast nädalas.

2. meetod – puust noortetoa mööbel

1. Pühi puupinnalt ära kogu tolm ja lahtine mustus, kasutades selleks puhast lappi.

2. Valmista puuõli segu, selleks sega võrdsetes osades linaseemne õli ja tärpentiin. Mõlemad koostisosad on ehituspoodides vabalt saadaval, aga alternatiivina võid kasutada ka poodides saadavalolevat mööbliõli. Veerand klaasist (59 ml) kummastki koostisosast peaks jätkuma suuremat sorti mööblitüki poleerimiseks.

3. Hõõru õli puupinna sisse. Parima tulemuse saad, kui teed seda puu enda mustrit järgides. Segu mõjub hästi nii töödeldud kui ka töötlemata puupinnal - suurendab selle läiget ja kaitseb töötlemata puupinda kuivamise ja pragunemise eest. Hõõru õli puu sisse ja lase mööblil õhu käes kuivada.

4. Noortetoa mööbel ei tohiks olla tolmune, selleks pühi tolmu regulaarselt. Sellega pikendad ka puu eluiga.

Go top