+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Jagatud tuba

Jagatud tuba

Korraldada õdedele-vendadele ühine tuba on suur väljakutse, kuid samal ajal võib see olla ka huvitav seiklus. Et tuba sobiks ideaalselt õdedele-vendadele, tuleks mõned õige mööbli- ja värvivalikut lihtsustavad küsimused valmis mõelda juba toa projekteerimisel.

Kollektsioon BasicKõige olulisem kriteerium – lapse vanus – määrab interjööri stiili. Väike vanusevahe võimaldab moodustada “ühe ruumi”, samas kui vanuste erinevus on üsna suur (mitu aastat), on mõttekas jagada tuba ja kuidagi märkida, milline piirkond toast kellele kuulub. Vanemale lapsele peaks võimaldama kirjutuslaua ja mugava tooliga õppimisala. Oleks suurepärane, kui lähedale saaks paigutada raamaturiiuli või TV-aluse raamatute ja kooliasjade jaoks. Noorema lapse “piirkonda” paneme laua ja tooli, mida on võimalik kohandada vastavalt lapse kasvamisele. Selged piirid toa eri osade vahel võimaldavad suuremal lapsel rahulikult õppida ja teha kodutöid, samal ajal, kui pesamuna tegutseb vastavalt oma soovidele oma “piirkonnas”.

Eraldi voodid või narivoodi

Kui tuba on piisavalt avar, tuleks valida kaks eraldi voodit. Eelistatavalt sama suurusega. Siis on tuba tervik ja lastel pole vaja vaielda, kelle voodi on parem. Sama suurusega ei tähenda identset. Laste voodid peaksid siiski olema erinevad – kaetud teistsuguse voodikattega, erivärvi patjadega ja oma mängukaruga. Teisest küljest – kui tuba on väike, on kõige parem lahendus narivoodi. Harilikult on siis ainult üks võimalus voodit jagada – vanem laps ülemisel ja noorem alumisel voodil. See on praktiline lahendus, eriti, kui noorem laps on alles väike.Kollektsioon Drift

Laste ühises toas, nagu igas teiseski toas, on äärmiselt oluline ruumi mahutavus. Kahekordse kraami tõttu on kahe lapse tuppa vaja vähemalt topeltsuurt riidekappi. Siinjuures on heaks täienduseks riiulid ja nagid. Paneme tuppa sobiva riidekapi, raamaturiiuli mänguasjade ja raamatute jaoks ning mänguasjade kasti. Raamaturiiulitel ja kappidel tuleks riiulid ja uksetagused jagada laste vahel, et igaüks teaks, kus on tema asjad ja õpiks vastutama oma riiulite korrasoleku eest. Leidke sobivaim kõrgus väikese lapse jaoks, kust ta saaks kätte oma mänguasju ja lauamänge.

Mööblit valides peaksime pöörama tähelepanu ka sellele, kas kõrgematel riiulitel ja kappidel on olemas spetsiaalne seinakinnitus, mis hoiab ära mööbli kukkumise. See kindlustab, et mööbel on lapsele ohutu. Lastetoa mööbel peaks olema kõrgeima kvaliteediga. Ühises lastetoas toimub mööblikasutus topeltvõimsusega ja seetõttu oleks kindlasti vajalik, et mööbli pealsed- ja esipinnad on vastupidavad kriimustustele ja purunemistele, et kapi uste hinged ja sahtli siinid töötaksid sujuvalt ja oleksid varustatud stop-mehhanismiga. Seda kõike kinnitab ohutuse sertifikaat. Võime olla kindlad, et mööbel on toodetud, pidades silmas pere kõige nooremaid.

Laste ühise toa mööbel tuleb valida hoolikalt ja kohandada kogu interjöör vastavalt laste vajadustele. Lõputute kujundusvõimaluste ainus piirav tegur on ruum. Alati on võimalik kasutada Mebliku 3D kujundust.

Go top