+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lapse tuba – mis värvi?

Lapse tuba – mis värvi?

Roosa, sinine, valge, beež, pastelsed toonid, intensiivsed värvid ja mustrilised taustapildid – lapse tuppa võib valida sama palju värve nagu mis tahes teise ruumi kogu majas. Milline sobib kõige paremini? See valitakse vastavalt lapse vanusele.

0-3 aastat

Beebi toa valikul peaks vanem planeerima iga detaili. Värvi toon on üks neist. Heledad pastelsed toonid on parimad. Nad ei häiri oma intensiivsusega, kui laps uinub. Kindlasti ei tundu tuba igav, kuna seal on niigi palju värvilisi mänguasju. Liiga palju värve võib mõjuda vastsündinule ärritavalt. Samas – kui tahame lisada toale natuke omapära, saame kaunistada mõne seina valitud kleebisega (pilved, täpid, loomad, tuulelohed või muud seesugust). Kõik see moodustab hubase toa ja me võime olla kindlad, et meie kõige kallim on ümbritsetud erilise iluga.

Lapse tuba – mis värvi?

3-6 aastat

Meie laps on alustamas oma teekonda lasteaias. Mis tähendab, et ta on juba piisavalt suur, et vahetada beebivoodi suurema – pärisvoodi – vastu. See on lapsele suur muutus, võib öelda, et üks tähtsamaid kõigist tulevastest muutustest. Voodi valimisel ärge unustage madratsit (madratsi tugevus peaks olema sobiv eelkooliealisele lapsele). Uue, suurema, voodi paigutamisel tuppa on samal ajal võimalus muuta ka lapsetoa värve, ülejäänud mööblit. Mis värvi? Silmas pidades toa suurust saame otsustada värvide intensiivsuse. Näiteks võib üks sein olla tumedamat tooni – sinine või roheline – ja ülejäänud toa seinad pastelsetes toonides. Teine idee oleks kaunistada üks sein lapse lemmiktegelastega (kui mitte käsitsi maalitud, siis kasvõi fototapeedina – peaasi, et oleks huvitav ja sobiks lapse eelistustega).

FrozenCars

6-12 aastat

Kui lasteaed saab läbi, algab kooliaeg. See on lapse elus väga oluline aeg. Ja suur muutuste aeg lapsevanema jaoks. Kooliks valmistumine võiks olla rõõmus aeg, et meie väike koolijüts läheks oma esimesse klassi naerul näoga. Seepärast oleks nüüd vaja koolieeliku tuba ümber kujundada õpilase toaks. Kirjutuslaud, mis enne ei olnud vajalik, muutub nüüd oluliseks. Laud tuleks paigutada akna juurde, et lapsel oleks kasutada võimalikult palju päevavalgust (ärge unustage ka laualampi!). Võite värvida osa laua taha jäävast seinast tahvli värvi mustaks. See on koht, kuhu teie koolilaps saab märkida oma tunniplaani ja tähtsad asjad meelespidamiseks: prantsuse keel või male, ratsatrenn või ujumine. Tahvli värvi sein ei ole mitte ainult vajadus, vaid ka väga stiilne lahendus. Lasteaiaaegsed multifilmitegelased seintel võiks nüüd asendada huvitavate seinapiltidega vastavalt lapse uutele huvidele. Tänu sellele saame olla kindlad, et lapsele meeldib tema tuba ja selle stiil.

12-17 aastat

12-aastase lapse toa sisustus peaks olema juba üsna täiskasvanulik. Lapselikud mustrid võiks vahetada nüüd fototapeedi vastu. Kindlasti on nüüd eelistatud intensiivsemad värvid. Kui me valime toa sisustust vastavalt teemale, oleks huvitav tapeet toale suurepäraseks täienduseks. Staadion jalgpallurile, tohutu maailmakaart reisihuvilisele või kuulsad Coco Chaneli ruudulised kavandid tema märkmikus.

Alati on hea mõte kujundada lapse tuba kindlas teemas. See garanteerib, et ruum näeb tõesti hea välja ja lihtsustab meie ülesannet. Seinavärvid peaksid sobima mööbliga – ja vastupidi. Valge mööbel (isegi kui sellel on värvilised kaunistused ja mustrid) sobib igasuguse seinavärviga ja jäteb kerge ja avara mulje (näiteks tume puitmööbel hakkaks ruumis tugevalt domineerima). Kui otsid inspiratsiooni, kuidas kujundada lapse tuba ja milliseid toone valida, jälgi soovitusi meie kodulehel. Võite kasutada ka võimalust tellida endale tasuta 3Dgraafiline joonis toa disainiks – meie disainerid loovad visuaalse pildi teie interjöörist, soovitavad seinavärvi, tapeeti ja isegi mõningaid aksessuaare. Rohkem infot selle kohta info@meblik.ee

Fahsion PinkUni Shine

Go top