+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Kuidas kujundada 10-aastase poisi tuba?

10 aastat ei ole lihtsalt niisama vanus noore mehe elus. Häbelikust poisipõnnist saab nüüd tõsine.4-nda klassi õpilane. Ta on piisavalt iseseisev oma otsuste tegemisel, olles teadlik nende võimalikest tagajärgedest (loomulikult on hinnatud ka lapsevanemate või suuremate õdede-vendade soovitused). Neljandasse klassi minek on seotud uute väljakutsetega – 10-aastane poiss tuleb algklassidest, kus ta on õppinud lugema, kirjutama, grammatika- ja matemaatika reegleid – nüüd aga on nii koolis kui kodus uued teemad ja ülesanded. Senised lemmiktegelased muinasjuttudest on asendunud filmide superkangelastega ja poiss ise tahaks juba tunda end teismelisena. Kuidas seda kõike korraldada?

Eks alustagem siis selle projektiga: mängutuba muutub puhkamise ruumiks ja senised mängukarud ja mänguautod tuleb osaliselt asendada raamatute ja sõnastikega. Toa omanik peaks ise algusest peale osalema ümberkorraldustes. Hea oleks teada, millised on tema enda ootused, mida ta üldse sooviks näha oma toas ja milline peaks olema tema toa stiil.

UNI Dark UNI Dark 2

FootballerDrift

Nii saame olla kindlad, et poiss tunneb end oma toas hästi, eriti, kui arvestada, et suurema osa oma ajast kavatseb ta veeta selles ruumis. Kui toa kujundamine tundub Teile suur väljakutse, on mõttekas kasutada spetsialisti abi, kes aitab valida värvid ruumis ja annab nõu, kuidas ja kuhu paigutada mööblit.

Kui me juba oleme valinud, millises stiilis tuba tuleb, oleks järgmine samm valida sobiv mööbel. Mööbli valikul pidage silmas poisi toa erinevate piirkondade vajalikkust. Kõige olulisem selles toas on kindlasti õppimise osa – õigesti organiseeritud õpingunurk teeb õppimise lihtsamaks. Laud on peamine, see peaks mahutama kõik vajaliku – raamatud, vihikud ja isegi sülearvuti, kui see on vajalik. Muidugi on hea, kui töölauda oleks võimalik reguleerida. Laua kõrval peaks kindlasti olema ka sahtliboks, et kõik vihikud, raamatud ja muud koolitarvikud oleksid käepärast. Reguleeritava kõrgusega ergonoomiline pöördtool on koolilaua lahutamatu osa. Seina koolilaua kõrval võime värvida tahvliks või kinnitada sinna stendi – et sinna saaks riputada tunniplaani, kirjutada olulist informatsiooni ning et klassiekskursioonil tehtud pildid oleksid alati nähtaval.

Teiseks tähtsamaks osaks toas on magamiskoht. Voodi ja sinna valitud mugav madrats tagavad tervisliku ja taastava une, mis on vajalik selleks, et laps saaks hästi areneda ja jätkuks piisavalt energiat kogu päevaks. Voodi saab päevaajal muuta mugavaks diivaniks, kasutades voodikatte komplekti koos patjadega (oluline on, et see oleks valmistatud kvaliteetsest kangast, mis ei muutu ka siis, kui seda sageli pestakse). Sedasi saame lisaruumi istumiseks, kui külla tulevad sõbrad. Ja kui on vaja rohkem kohti istumiseks, võib põrandale valida pehme vaiba ja voodi ette tumba või kott-tooli – sõltumata mudelist on see alati mugav koht puhkamiseks. Ärge unustage ka öölampi voodi kõrval – kas väike lamp öökapikesel või põrandalamp. Öölambi valgus peaks olema tuhm, mitte nii intensiivne, nagu laevalgustil, mille valgus peaks jõudma igasse toanurka.

UNI White

Asjade hoidmise ruum on kolmas osa toast, mis on vajalik. Harilikult on selleks riidekapp (nii suur, kui toa ruutmeetrid lubavad), kummut ja raamaturiiulid. Aastatega on üha rohkem riideid kogunenud, nii et riidekapp peaks olema mahukas, varustatud nii riiulite kui ka stangega, et riputada särgid ja jakid. Kummutina võib kasutada ka riidekapi alumises osas olevaid sahtleid. Tänu sellele on t-särgid kõik ühes kohas ja meie koolipoiss saab oma asjad kiiresti kätte.

Kujundades 10-aastase poisi tuba, tuleb hästi läbi mõelda mõlemad, nii toa seina värv kui ka mööbli paigutus, et igapäevased tegevused oleksid võimalikult mugavad. Kui poisil on hobi ja ta sisustab sellega enamiku oma vaba aega, tasub juhinduda sellest ja kujundada tuba tema lemmikteemal (jalgpallurile - Club FC Barcelona või Footballeri kollektsioon, seiklushimulisele reisisellile – Travel kollektsioon). Fototapeet ühel valitud seinal on samuti läbiproovitud hea idee. Sellega saab muuta tuba isikupärasemaks ja huvitavamaks. Kuid ükskõik, millises stiilis me kavatseme kujundada oma 10-aastase poja toa – oluline on, et ta tunneks ennast seal hästi ja et tuba vastaks tema vajadustele.

Go top