+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Väike ruum (vihjed, inspiratsioon)

Väike ruum (vihjed, inspiratsioon)

Ruumi suurus on üks tähtsamaid küsimusi toa kujundamisel. See mõjutab oluliselt mööbli paigutust. Kui ruum on väike, siis nõuab see mõningast pingutust, et leida parim võimalik lahendus.

Funktsionaalne interjöör

Igas vanuses lapsed vajavad ruumi mängimiseks, õppimiseks ja puhkamiseks. Lisaks lapsele endale peab ruumi jätkuma ka õpikutele, riietele ja muudele vajaminevatele asjadele. Mida väiksem ruum, seda suurem on väljakutse mahutada see kõik. Siin on abiks meie disainerite meeskond, kes aitab kujundada iga interjööri.

Kõige olulisem ruumis on valgus. Iga tuba, isegi suurim, tundub väiksem, kui seal pole piisavalt avarust. Nagu ütleb Matt -  üks meie disainereid - tasub valida madalam mööbel: madalad raamaturiiulid, kirjutuslauad ja kummutid. Kõrge mööbel võib jätta mulje, et seinad on kõrgemad ja see muudab optiliselt ruumi väiksemaks. Kui siiski on vaja selliseid kõrgemaid mööbliesemeid, nagu riidekapp, on võimalik paigutada see ühte toa nurkadest.

 

Valgustus on peamine!

Mööbli valik ja selle õige paigutamine järgmine küsimus, mida tuleb hoolega kaaluda. „Me peaksime keskenduma päevavalgusele. Aken ei tohiks olla blokeeritud või piiratud ükskõik milliste mööbliesemetega. Tänu sellele saame tuppa suurima koguse päevavalgust ja ruumis ei ole ühtegi pimedat nurka.” – ütleb Matt, disainer.

Valgustus kirjutuslaual on äärmiselt oluline. Kirjutuslaud tuleks paigutada akna juurde ja sellele lisada laualamp, et oleks võimalik õppida ka õhtul. Disainer Ewelina poolt tehtud projektidel näeme, et õed-vennad saavad isegi väikeses toas samaaegselt teha kodutöid. „Kahe lapse jaoks on tuppa paigutatud suurem laud. Võttes arvesse väikese toa vähest ruumi, oleks ideaalne valida narivoodi."

Kui me siiski pelgame laste toas narivoodit, pakub disainer Matt veel üht lahendust. „Voodi koos voodialuse sahtliga, millesse saab paigutada madratsi, oleks hea lahendus. See tõmmatakse voodi alt välja ööseks, seega ei võta ta toas ruumi päeval. Selline voodi lahendus hoiab kokku palju ruumi.”

Iga interjööri saab kujundada funktsionaalseks. Piisab, kui teada, kuidas seda teha!

Galerii

Go top