+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Millest alustada lastetoa kujundamist?

Millest alustada lastetoa kujundamist?

Lastetoa planeerimisel on lisaks õigele ruumilahendusele oluline ka sobiva stiilimotiivi valimine. Igal ruumil kodus on oma eesmärk, seega võiks lastetoa temaatika, motiivide ja materjalide valik sobida elamisse nii oma funktsiooni kui ka disaini poolest. Kui hakkame kujundama väikelapse tuba, tuleb läbi mõelda nii mõnedki tähtsad teemad, alustada aga võikski toa terviklikku kujundust läbiva motiivi valikust. Kust leida inspiratsiooni? Milline on motiiv, mis sobib lapsele võimalikult kaua? Millega tuleks ruumi kujundamises arvestada, kui lähtuda ka lapse vanusest ja soolistest eelistustest?

Pööra tähelepanu motiivile!

Sisekujundajad armastavad ikka öelda, et suurimaks inspiratsiooniks on vajadus ilu ja praktilisuse järele. Sellest tingituna saamegi leida praktilist ja ilusat inspiratsiooni muinasjuttudest ja nende tegelastest, värvitoonidest, loodusest, loomadest, lapse lemmik-sportlastest või mis tahes muust toredast. Motiivi väljamõtlemiseks tasub võtta aega, kuna tihti levinud ja parasjagu moes olevad tegelased ja kujundid võivad kiiresti muutuda tüütuks. Miks mitte leida mõni muu kena motiiv peale Hello Kitty või muu üldlevinud temaatika? Leia parem mõni põnevam lahendus, sest hetkemood möödub ja moodi tuleb midagi muud, millega kaasnev seinte värvimine ja olemasoleva mööbli vahetus võib kujuneda küllaltki kulukaks ettevõtmiseks. Samuti tasub arvestada, et mõni motiiv on mõeldud üksnes õige pisikestele ning laps kasvab sellest üsna ruttu välja. Seetõttu sobib pigem motiiv, mis lisaks kenale disainile aitab arendada lapse kujutlusvõimet, ergutab mõttelendu ning on omanäoline ja esteetiline,  ning mis peamine – meeldib lapsele. Samuti tasub võtta aega, leidmaks motiivi, mis sobib tuppa, kus elavad nii poiss kui ka tüdruk. Motiivi valikul peaks lisaks kujundile silmas pidama kindlasti ka selle värvi ja suurust. Väga oluline on, et ruumi valitud detail näeb kena välja nii seintel kui ka mööblil. Näiteks kui laps oma kaua armastatud multifilmitegelasest väsib, on palju kergem välja vahetada seda kujutavat mänguasja kui  tapeeti või vaipa.

Erinevad motiivid

Lastetuppa sobivad paljud motiivid. Toome siinkohal välja mõned soovitused ning loodame, et need aitavad koguda mõtteid ja inspiratsiooni. Esimene motiiv, mis meeldib lapsele kindlasti aastaid, on looma kuju. Lapsed armastavad loomi ning just loomade tunnusjooni õpivad pisikesed inimesed tundma oma esimestel eluaastatel. Üks modernselt kujutatud pilkupüüdev rahulikus värvigammas loomake, mis  kaunistab kummutit, garderoobi, lauda või voodit, mõjub lastetoas igati kena disainielemendina. Sellised esteetilisel moel kujutatud loomad leiad näiteks meie kollektsioonist “Savann”. Veel on head lastetoakujundid taimed, puuviljad ja kõikvõimalikud abstraktsed kujundid. Julgematele mõeldud erilisemad kujundid nagu näiteks retrostiilis jalgrattad võivad aga ruumis mõjuda samuti tõeliselt huvitavalt.

Go top