+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lastemööbel, mis on lihtsalt piltilus!

Lastemööbel, mis on lihtsalt piltilus!

Ise interjööri kujundada võib olla igati meeldiv ja kaasahaarav. Inimesed, kes hindavad oma ümbruse ilu ja on hea stiili- ning maitsetunnetusega ja heade ideedega, võivad välja tulla lausa revolutsiooniliste lahendustega ruumilahenduses. Suurima naudingu lastetoa kujundamisel saab aga ilmselt siis, kui osaleda ka spetsiaalsetel lastetubade disainimise sisekujunduskursustel. Alljärgnevalt teeme juttu eelkõige aga siiski mööblist, sest just selles oleme oma ala meistrid ning meil on  aastatepikkune kogemus. Samas aga loodame, et inimesed ei soeta ainult uhiuut, vaid ka juba elu näinud mööbliesemeid, mis rikastavad interjööri omalaadse ja stiilipuhta ruumitunnetuse ning salapärase ajaloohõnguga.

Vanale mööblile uus nägu

Kuidas taastada vana tooli, riidekappi, kummutit või voodit? Selleks on mitu viisi. Kui need mööbliesemed pole tehtud puidust, siis ei ole võimalusi just väga palju. Parima tulemuse saab, kui kasutada spooni. Spooniga võib katta näiteks vaid mõne osa mööblist, valmistades selle ette valitud motiivi aluspinnaks. Tüdrukule võiks sobida näiteks lilled ja liblikad, poisile aga taevatähed või pingviinid. Selline dekoratsioon võiks kaunistada mõnd mööbliosa ka mustrina, nagu lõvi kujutise kordus kummuti esipinnal või kontrastsete ja värviliste pindadena lauaplaadil või toolijalgadel. Puitmööblit taastades on võimalik aga kasutada mööblivärve ja liivapaberit. Vana värvi võib uue värvikihiga katta täielikult, samuti võib see jääda uuele motiivile huvitavaks taustaks. Suurtele meisterdajatele juba tuntud liivapaberiga on aga võimalik saavutada n-ö isetehtud vana mööbli muljet. Nii tekib praegusaegset riiulit või kappi vaadates tunne, nagu oleks see pööningult alla toodud ja aastatetagusest tolmust just hiljuti puhtaks pühitud.

Interjööri värskendamiseks on palju viise ning see ei pea sõltuma tingimata rahakoti suurusest. Uuendusi tehes võiks leida hoopis endas kaua kadunud või veel leidmata loomeinimese ja kinkida maailmale näiteks mõni hingega tehtud kena mööbliese.

Go top