+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Inspireeriv ja turvaline kesskkond

Inspireeriv ja turvaline kesskkond

Iga laps areneb nii füüsiliselt kui vaimselt ja teatud arengujärgus  õpitakse selgeks just kõige vajalikumad oskused. Kuidas julgustada last ennast arendama? Et laps saaks kõige paremini areneda, peaks ta olema ümbritsetud keskkonnaga, mis edendab mõttelendu ja julgustab. Kui soovime, et laps areneks akadeemiliselt, peaksid tal olema väga head õpitingimused. Õigesti sisustatud tuba hõlmab endas tervikut: ruumiplaan, värvigamma, mööbel, tehnika ja valgustus. Ruumi suurust reaalselt muuta on võimatu, ent visuaalselt saab ruumi üldmuljet muuta. Siin mängib iga pisidetail olulist rolli. Ei maksa unustada, et tuba on väikesele lapsele kui kindlus, mis lisaks vahvale väljanägemisele peab olema ka turvaline, praktiline ja mugav.

Värvilahendus on väga oluline

See on tõesti nii.  Värvil on ruumikujunduses väga oluline roll. Õige värv stimuleerib, inspireerib ja rahustab., sobimatu värvitoon võib aga esile tuua lausa negatiivseid emotsioone. Seega tuleb ruumi värvilahenduse loomisel olla hoolikas ning valikuid tehes soovitame olla pigem tagasihoidlik kui üleliia jõuline. Mööbli puhul on parim lahendus rahulik mahe alatoon mööbli üldmuljes, mida rikastavad aga soovitud kuju ja värvitooniga aktsentmotiivid silmatorkavatel esipaneelidel. Pastelsed toonid rahustavad ega kipu ruumis domineerima. Beeži ja värviliste akstsentpindade kooslus moodustab elava ja energiarikka interjööri. Lisaks aitavad mahedad toonid muuta ruumi helgemaks ja optiliselt suuremaks. Ruumijaotus tuleks samuti läbi mõelda väga hoolikalt. Oluline on arvestada ruumis elavate laste arvu, soo ja vanusega. Oluliselt kergem on planeerida ühe kui mitme lapse tuba. Kõige rohkem nuputamist vajab aga poiste-tüdrukute segatuba, kus tuleb leida temaatika, mis sobib mõlemale soole, kuna ühe toa maitsekas sisustamine kahe erineva motiiviga on keeruline. Siinkohal soovitamegi valida mööblitooniks mõni rahulik neutraalne toon, mis sobib nii poisile kui ka tüdrukule. Venna-õe erinevust aga aitavad välja tuua väiksemad disainielemendid nagu voodipesu ja mänguasjad.

Kas meie mööbel on turvaline?

Lastetuba võib olla ilus ja värviline kui vikerkaar, aga palju olulisemaks peame ruumi mugavuskasutust ja turvalisust. Mööbli teeb turvaliseks just viimistluse ja materjalide valik. Mööblipaneelide servad peaksid olema kumera profiiliga, sobilike ühenduste, mehhanismide ja turvaelementidega, et mööbel peaks vastu ka kõige ettearvamatute mürakarude juures. Mõistlik on investeerida kallimasse, ent usaldusväärsesse mööblisse, mis püsib aastaid ning omab väärtust ka järelturul. Lapsed võivad mänguhoos olla väga leidlikud, nii et iial ei või teada, millal nad kummutisahtli mehhanismi või voodikonstruktsioonitugevuse proovile otsustavad panna.

Go top