+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lastetuba nii poisile kui tüdrukule – võimalikud ruumijaotused

Lastetuba nii poisile kui tüdrukule –  võimalikud ruumijaotused

Kuidas jaotada tuba, kus hakkavad elama nii vend kui ka õde? Püüame siinkohal välja pakkuda välja mõned huvitavad ideed ruumijaotuseks. Kui pinda on rohkem, võib eraldaja olla väike sein, mõni mööbliese, kardin või selgelt eristuv värvikombinatsioon. Samuti võib tuba jaotada sümboolselt, nimetades alasid lihtsalt laste nimede järgi. Eraldus aga peaks olema selgejooneline ja lastele hästi mõistetav, et vältida kõikvõimalikke arusaamatusi.

Toa suurus, kuju ja funktsionaalsus mõjutavad ruumi sisustamist suuresti. Kui ruum on pikk ja kitsas, tuleks loobuda kõrgetest vormidest, mis vähendavad ruumi nii füüsiliselt kui optiliselt ning loovad raske üldmulje. Avarust tuleks säilitada, kasutades ruumisäästlikku lähenemist. Näiteks võime kasutada kahe tavavoodi asemel nari, mille eri korrused on kaunistatud eri värvi motiivide või lemmiklooma kujunditega. Et ruum ka visuaalselt suurem tunduks, kujundame ülejäänud ruumi rahuliku ja tagasihoidlikuna. Samuti tasub läbi mõelda lapse õpitingimused, sest igale lapsel peaks olema oma õpinurk. Ruumi aitavad säästa näiteks ka ruumi eri nurkades paiknevad nurgalauad. Selline lahendus võimaldab maksimaalselt keskenduda õpingutele. Samalaadselt võib kujundada ka garderoobide ja riidenagide küsimuse. Seni oleme kasutanud ruumi kolme seina: üks narivoodile ja kaks nurgalaudadele. Neljanda nurga plaanimegi garderoobi tarvis. Kõnealune mööblipaigutus ei jää ette käiguteedele, avardab ruumi muljet ning jätab palju vaba pinda toa keskele. Lisaks võib veel paigutada nurgalaudade kohale lisariiuleid raamatute ja muu vajaliku jaoks. See lahendus mahutab palju ja samas säästab toapinda.

Millist ruumijagajat valida? Üks võimalus on kardin. Seda saab valida  mis tahes materjali, tooni või mustriga. Kardin loob kahe eraldiseisva ruumi mulje. Mõnikord piisab ka laste voodite kohale paigutatud nimesiltidest, mis jagavad ruumi sümboolselt eri osadeks.

Go top