+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Beebimööbel, mis oleks ilus, turvaline ja funktsionaalne

Beebimööbel, mis oleks ilus, turvaline ja funktsionaalne

Üks paljudest toredatest asjadest lapsesaamise juures on kindlasti ka valida oma sündivale lapsele uus ja päris tema oma beebimööbel. Vanematele on see elevusttekitav protsess – lapse sünni ootuses kujundada lastetuba, valida välja värvid, disain, beebimööbel, väikesed lisandid... Kõik see paneks nagu aja kiiremini liikuma ja teeb neid oma tulevase lapsega veelgi lähedasemaks.

Tänapäeval on beebimööbel saadaval lõpututes valikutes. Mõned vanemad peavad vajalikuks osta kogu beebimööbel ühes komplektis, mis sisaldab kõike uuele ilmakodanikule vajalikku, samas kui teised eelistavad valida üksikuid esemeid, mida saab teiste mööbliesemete ja juba olemasolevate asjadega kokku sobitada.

Materjalid ja viimistlus

Beebimööbel on valdavalt valmistatud puidust, vineerist või kunstlikest materjalidest. Puidust mööbel on tavaliselt veidi kallimast hinnaklassist, aga tihtipeale ka samavõrra kvaliteetsem. Samas on teistest materjalidest valmistatu tavaliselt kaalult kergem ning kestab samuti vähemalt niikaua, kuni beebi vajab juba suuremale lapsele sobilikumat mööblit.

Turvalisus

beebimööbelOn loomulik, et vanemad mõtlevad enne beebimööbli ostmist selle ohutusele. Kindlasti on vajalik uurida lähemalt, ja veenduda, et mööbliesemed on korralikult valmistatud ning et neil ei ole teravaid servi või karedaid pindasid. Tavaliselt soovivad vanemad mööbli ka ise oma kätega kokku panna. Seda peaks siis tegema rangelt vastavalt tootja juhenditele ning kõik kruvid ja poldid kõvasti kinni keerama. Tavaliselt pakub mööbli kokkupaneku teenust ka mööblisalong, kus beebimööbel oli ostetud.

Kokkuvõtteks

Beebimööbel on saadaval igasugustes stiilides selle sõna kõigebeebimööbel otsesemas mõttes. Mõned vanemad eelistavad valida sellise beebimööbli, mis jäljendab täiskasvanute mööblit, eeldades seejuures, et see vajab väljavahetamist harvemini. Teised soovivad teha lastetoast lõbusa mängutoa, kus domineerivad erksad värvid ja näiteks mõne tuntud multifilmitegelasega beebimööbel. Ükskõik, millised need eelistused siis ka ei oleks, pea meeles, et lastetoa kujundamine ja sisustamine peaks olema lõbus, mitte keeruline ja kurnav protsess, mis lühendab nii pikana tunduvat ootamise aega ning ühendab vanemaid oma peatselt sündiva beebiga veelgi rohkem.

Go top