+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lastemööbel – kuidas valida ja mida silmas pidada?

Lastemööbel – kuidas valida ja mida silmas pidada?

Kui on vaja muretseda uus lastemööbel, võib sellest ootamatult kujuneda tõsine väljakutse. Võimalikud probleemid võivad siin tekkida sellest, et lastemööbel meeldib küll vanemale, aga lapsele mitte või siis kasvavad nad oma hoolega valitud mööbliesemetest väga kiiresti välja. Mis loomulikult ei meeldi kummalegi.

Toome siin ära mõningad näpunäited sellest, kuidas valida funktsionaalne ja dekoratiivne lastemööbel nii, et sellest kujuneks kõigile pooltele lihtne ja lõbus kogemus.

Määra kindlaks eelarve

lastemööbelNagu ka mistahes muu mööbli puhul, on ka lastemööbel väga erineva, erinevas kvaliteedis ning sõltuvalt sellest ka kauplustes müügil väga erinevate hindadega. Otsusta, kui palju oled nõus kulutama ja ära seejuures unusta ka vajadusel juurde arvestada mööbli kohaletoomise- ja kokkupanemise kulu.

Küsi oma lapse arvamust

Kui sa just ei sisusta beebituba, siis 3-4 aastased lapsed saavad juba ise öelda, milline lastemööbel ja muud detailid neile nende toas meeldiks ja millised mitte. See ei tähenda loomulikult, et peaksid laskma neil valida seinte värvi ja põrandakatet. Küll aga tähendab see, et sellest tuleb nende tuba ja nad naudivad seda tuba rohkem siis, kui nad ka ise on saanud kaasa rääkida selles, milline see tuba välja peaks nägema. Et seda vestlust lihtsustada, vali eelenavlt välja tulevase toa ideed, temaatika, värvid ja lastemööbel ning esita lastele mõned võimalikud variandid, mille vahel nad saaks valida. Ning kui sul ei ole ühtegi ideed sellest, kust pihta hakata, siis vaata inspiratsiooni saamiseks mööblitootjate ajakirju ja pakkumisi internetis.

Vali mitmekülgne lastemööbel

Ettevalmistus lastemööbli ostmiseks on veidi teistsugune kui täiskasvanute mööblil – seda põhiliselt tänu faktile, et lapsed kasvavad. Koos eelarve koostamisega pead ka otsustama, kas oled ehk valmis maksma pigem kõrgemat hinda selle eest, et lastemööbel kestaks lapse beebieast kuni teismelise-eelse vanuseni. Või siis teise alternatiivina vahetada seda igal lapse kasvuastmel. Viimane võimalus võib olla sobivam juhul, kui plaanid muuta kujundust, kolida või lihtsalt aeg-ajalt mööblit vahetada. Mõned inimesed ostavad mööblit mitmeks põlvkonnaks, samas ajal kui teised vajavad mööblieset ainult mõneks aastaks. Otsusta, mis oleks sobiv just sinu perekonnale ja lapsele, kes selles toas elama hakkab.

Valmista end ette muutusteks

lastetoa mööbelLapsed teatavasti kasvavad ja teema uuest mööblist on pidevalt päevakorral. Vajadus muretseda lapsele suurem voodi võib tulla kiiremini, kui arvad ning seda peaks tegema enne seda, kui lapsel oma voodis magamine juba ebamugavaks muutub. Teiseks faktoriks võivad olla muutused perekonna koosseisus. Hea, kui on olemas mitmekülgne ja vastupidav lastemööbel, mida on võimalik kohandada juhuks, kui perekonda lisandub veel mõni laps või kui näiteks suureks saanud laps peale ülikooli koju naaseb.

Muuda kogu protsess lõbusaks

Lastetoad on üks koht majas, kus ei pea karme disaininõudeid järgima. Kui lapsele meeldivad erksad värvid, siis sobita need dekoratiivse voodipesu, väikeste vaibakeste ja sobivate valgustitega. Kui laps jumaldab sellist värvi, millest sa ise just väga vaimustuses pole, siis kaalu seinte värvimist neutraalset tooni ja lisa lapse lemmikvärvi muudele detailidele. Kui soovid toa sisustamisel raha säästa, siis osta lastemööbel kasutatud asjade poest ning lase see korrastada või üle värvida. Või kui oskad, siis tee seda ise. Ole loov, piire siin ei ole.

Go top