+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Teismelise tuba ja noortetoa mööbel

Teismelise tuba ja noortetoa mööbel

Täiskasvanule võib teismelise tuba tunduda katastroofipiirkonnana, kuid seal mingisugustki korda luua püüdes tuleb tegutseda väga ettevaatlikult. Teismelised nõuavad sõltumatust, kuid samas vajavad ka julgustamist, nii et siinkohal tuleb kasuks mõningane diplomaatiaoskus.

Noortetuba funktsionaalseks!

Et asi mõlema poole suhtes võimalikult valutult kulgeks, siis peaks kasutama mõningaid nippe. Loo kergestikasutatavaid erinevaid ruumilahendusi – kindel koht magamiseks, õppimiseks ja puhkamiseks. Noortetoa mööbel peaks olema toa elanikule ealiselt sobiv – füüsiliselt või stiililiselt „väikeseksjäänud“ mööbliesemed peaks võimalikult kiiresti sobivamate vastu välja vahetama. Tasub muretseda selline noortetoa mööbel, mis oleks mitmeotstarbeline. Väga sobivad on selleks näiteks universaalsed maast laeni ulatuvad riiulisüsteemid, kuid seejuures tasub silmas pidada, et riiulid peavad olema piisavalt sügavad mahutamaks ka muud peale raamatute ja CD-de. Nii saab ülemistele riiulitele paigutada kaunistused ja mälestusasjad, keskmistele raamatud, televiisor, muusikakeskus jne. ning alumistesse kappidesse ladustada silmariivavamad või harvakasutatavad esemed. Kindlasti peaks noortetoa mööbel sisaldama ka kappe, mis on nutikas jagada osadeks: stangega osa riputatavate riiete tarbeks, riiulid ja sahtlid riideesemetele ja kingadele ning nn. õppimisala sahtlid õpikute ja vihikute hoidmiseks. Kasutage CD/DVD riiuleid, värvilisi ajakirjahoidjaid ja erksavärvilisi karpe dokumentide säilitamiseks. Kogunenud pisiesemeid ja meeneid saab hõlpsasti säilitada eraldi kastides. Kõige olulisem teismelise toa juures on see, et ei tohiks luua ilma otsese otstarbeta tasapindu – nende peale hakkab lihtsalt kogunema igasugust mõtetut träni.

Koostöö 

Noortetoa mööbel ja säilitamistooted peaksid olema sellised, mis saavad areneda koos teismelisega, mida nad saaksid kerge vaevaga oma maitse järgi ümber kujundada ja sellega eksperimenteerida. Reeglina teismelist noort ei vaimusta mõte sellest, et vanemad tema tuba kujundaks ja sisustaks, see aga ei tähenda, et saaksime nad jätta üksi oma sisustusideedega eksperimenteerima. Siin on oluline koostöö ja toetus, sest vanema ideed peavad ka teismelisele meeldima ja ta peab ennast oma toas hästi tundma. Vaadake koos sisustusalaseid raamatuid ja -ajakirju ning valige koos välja mõlemale poolele sobivad värvid, toakujundus, mööbel ja aksessuaarid. Seejuures pidage meeles, et noortetoa mööbel peaks olema kaasaegne ja funktsionaalne ning oluline on kasutada ruumi säästvaid ning funktsionaalset toakasutust võimaldavaid ergonoomilisi lahendusi.

Go top