+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lastevoodid – valikut seinast seina

Lastevoodid – valikut seinast seina

Kui beebivoodiga oli asi veel lihtsam ja turvalisem, siis oluliselt läheb asi keerulisemaks siis, kui titavoodi väikeseks jäänud ja kätte jõudnud aeg võtta kasutusele keskmises mõõdus lastevoodid. Kauplustes on aga lastevoodid reas nii erinevas stiilis, vormis ja hinnaklassis, et valik ja võimaluste rohkus võtab silmad kirjuks.

Voodiraami ja madratsi ostmine

Voodi raami valimist alustades peaks arvestama kõigepealt lapse vanuse ja voodi lisafunktsioonidega. Kuna lastevoodid peavad olema turvalised, tähtsust omab nende disain ja ka arvestus sellest, kui palju voodi toas ruumi hakkab võtma, siis on põhjalik eelnev ettevalmistus siinkohal üsna oluline. Koos voodi raamiga peaks kohe valima ka madratsi ning ka siin on valik ääretult lai. Eelkõige peab madrats oma mõõtude poolest voodiraami sisse sobima, see ei tohi olla liiga väike või liiga suur. Seejärel peaks kindlaks tegema, milline madrats peaks olema - mõned lapsed lihtsalt ei suuda kõval madratsil magada. Hea madratsi leidmine võib võtta aega, aga öösel pidevalt halvasti magav ja pidevalt ärkav laps on kindlasti hulga tülikam. Küsi enne ostmist ka lapse eelistusi ja kaalu oma valikud enne ostu tegemist põhjalikult läbi.

Lastevoodid

Turvalisus eelkõige

Lastevoodid peavad olema turvalised ning lapse turvalisus voodi valimisel esmane prioriteet. Väga kõrged ja keerulise disainiga voodiraamid ei ole väikeste laste puhul hea valik. Sellistest vooditest väljakukkumise ning seeläbi saadavate vigastuste oht on väga suur ja seda tuleks ostuotsust tehes silmas pidada. Lisanduvate põiklattide paigaldamine voodipõhja alla võib olla heaks lahenduseks selles, et muuta ohtlikud voodid turvalisemaks ja ohutumaks. Siiski peab meeles pidama, et lapsed suudavad ronida peaaegu igale poole. Kõige turvalisemaks valikuks on lastevoodid, mis asetsevad kas otse põrandal või ainult mõned sentimeetrid põrandapinnast kõrgemal.

Lastevoodid ja lapse kasvamine

Vanemad ja perekonnaliikmed on pea alati üllatatud laste kiirest kasvamisest, sest see tähendab ca 15 sentimeetrit lisapikkust aastas. Seega peaks võimalusel alati kaaluma pigem veidi suurema voodi ostmist. Kuigi esialgu tundub väike lapse tema jaoks ehk natuke liiga suures voodis veidi kummaline, on kindlasti tegu raha säästmisega – aja jooksul 5-6 voodi ostmise asemel saab ettenägelikult planeerides hakkama ka 2-3-ga.

Lastevoodid

Go top