+372 555 14 505 (Tallinn)

Facebook
Meblik MEBLIK.ee Vihje

Lastevoodid – valikut seinast seina

Lastevoodid – valikut seinast seina

Kui beebivoodiga oli asi lihtsam, siis keerulisemaks läheb valik, kui titavoodi väikeseks jäänud ja kätte on jõudnud aeg võtta kasutusele keskmises mõõdus lastevoodi. Kauplustes on aga lastevoodid reas nii erinevas stiilis ja hinnaklassis, et valik ning võimaluste rohkus võtab silme eest kirjuks.

Voodi ja madratsi ostmine

Voodi valimist alustades peaks kõigepealt arvestama lapse vanuse ja voodi lisafunktsioonidega. Eelkõige peab lastevoodi olema turvaline, kuid tähtsust omab ka selle disain ja lapse toa suurus – seetõttu on oluline üsna põhjalik eelnev ettevalmistus. Koos voodiga oleks hea kohe valida ka madrats. Kui on teada sobiva madratsi mõõdud, tuleks kindlaks teha, milline see madrats peab olema. Mõned lapsed ei saa magada kõval madratsil, samas on vaja arvestada, et väikelapse madrats ei tohi olla ka liiga pehme. Õige madratsi leidmine võib võtta aega. Kuid enne ostmist tuleks valikud põhjalikult läbi kaaluda, sest miski pole siinkohal väärtuslikum Teie lapse magusast unest.

Turvalisus eelkõige

Lastevoodid peavad olema turvalised ning lapse turvalisus voodi valimisel esmane prioriteet. Väga kõrged ja keerulise disainiga voodiraamid ei ole väikeste laste puhul hea valik. Sellistest vooditest väljakukkumise ning seeläbi saadavate vigastuste oht on väga suur ja seda tuleks ostuotsust tehes silmas pidada. Lisanduvate põiklattide paigaldamine voodipõhja alla võib olla heaks lahenduseks selles, et muuta ohtlikud voodid turvalisemaks ja ohutumaks. Siiski peab meeles pidama, et lapsed suudavad ronida peaaegu igale poole. Kõige turvalisemaks valikuks on lastevoodid, mis asetsevad kas otse põrandal või ainult mõned sentimeetrid põrandapinnast kõrgemal.

Lastevoodid ja lapse kasvamine

Vanemad ja perekonnaliikmed on pea alati üllatatud laste kiirest kasvamisest, sest see tähendab ca 15 sentimeetrit lisapikkust aastas. Seega peaks võimalusel alati kaaluma pigem veidi suurema voodi ostmist. Kuigi esialgu tundub väike lapse tema jaoks ehk natuke liiga suures voodis veidi kummaline, on kindlasti tegu raha säästmisega – aja jooksul 5-6 voodi ostmise asemel saab ettenägelikult planeerides hakkama ka 2-3-ga.

Lastevoodid

Go top